Beste vrienden en sponsoren van de school for disabled children,
Hierbij een update van de school.
We hebben een goede start gehad op school en we hebben weer een paar nieuwe stappen gezet.

Vanaf september krijgen de kinderen elke ochtend ontbijt. Zo worden de lessen gestart met een volle maag en tevreden gezicht.
In september zijn we met 8 dove kinderen van de school mee op kamp geweest. Dit kamp werd georganiseerd door Binta Badjie. Zij is een dove lerares en doet veel op het gebied van dovenonderwijs, werkverschaffing aan dove vrouwen en vecht voor de acceptatie van de dove mensen in de maatschappij. Totaal gingen er 50 kinderen en 12 docenten van 5 verschillende scholen mee. Die ontmoeting was erg goed. We hebben veel van elkaar geleerd en hebben goede gesprekken over de toekomst van het dovenonderwijs gehad. En de kinderen hebben genoten: eten en slapen in een echt hotel, zwemmen in een zwembad. De meeste kinderen hadden dit nog nooit meegemaakt. Tussendoor hebben ze lezingen bezocht over de rechten van het kind en over kindermisbruik.
De tandarts kwam langs om de gebitten van de jongsten te controleren en tips te geven. Mijn leerlingen waren de jongsten en die hebben zich verbaasd over de toilet, de douche, mes en vork en nog heel veel meer.
Op 3 oktober hebben we ons skillcenter binnen de school geopend. De vijf oudste jongens gaan elke woensdag houtbewerking leren. Twee zijn doof en drie zijn zwakbegaafd. De achterliggende gedachte is dat ze ook iets leren waarmee ze na school aan de slag kunnen. Misschien dat het lukt om in de toekomst in hun eigen dorp een workshop te openen waar ze spullen kunnen maken, verkopen of repareren. Tijdens de eerste les had ik door dat het een schot in de roos was: deze kinderen kennen zo weinig succeservaringen en hoe mooi is het dan dat je toch de plank door het midden kan zagen.
Het ontbijt en het skillcenter zijn mogelijk geworden door twee extra sponsoren. Daar zijn we heel erg blij mee.
Op 7 januari vertrek ik weer. We zijn alweer nieuwe plannen aan het maken. Dat stopt nooit. Dus in februari zal ik weer van me laten horen.
Hartelijk bedankt voor de sponsoring!
Groeten, Mirjam